VÁŽENÍ ZÁKAZNÍCI, VZHLEDEM K NEÚSPĚŠNÉMU JEDNÁNÍ S ČESKOU POŠTOU OHLEDNĚ CEN POŠTOVNÉHO (ODESLAT DLOUHÝ BALÍČEK = PLÁTNO, BY VYŠLO NA CCA 300 KČ) JSME BYLI NUCENI MOŽNOST ODESÍLÁNÍ ČESKOU POŠTOU TRVALE ZRUŠIT. MOC DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ :-)

Malování podle čísel - jak na to?

Malování podle čísel - jak na to?

Malování podle čísel je jednoduchá metoda, jak si téměř každý z nás, i když zrovna neoplývá velkým talentem, může namalovat svůj vlastní a skvěle vypadající obraz na plátno. Je to velmi jednoduché, jsou to vlastně takové větší omalovánky. Pojďme se nyní podívat, jak se vlastně podle čísel maluje a co všechno k tomu budeme potřebovat.

Balíček z našeho e-shopu bude obsahovat ty nejdůležitější věci pro začátek - plátno s předtištěnými očíslovanými oblastmi pro malování, akrylové barvičky očíslované podle ploch na plátně, obrázek s finální podobou malby, psaný návod, je-li od výrobce k dispozici, pak i překres očíslovaných oblastí na papíře a jako malý bonus obdrží každý zákazník ke své objednávce zdarma set třech základních štětečků.

baleni

Pro malování si připravte nádobku s vodou na vyplachování štětečků, ideálně nějaký podkladový materiál (třeba noviny) kvůli zabránění znečištění podkladu a pokud nemalujete na malířském stojanu, pak doporučujeme i pevnou podložku pod plátno (např. kus kartonu).

Nyní se můžeme konečně pustit do malování. Na plátně vidíte mnoho polí s čísly, která se v mnoha případech opakují. Tato čísla korespondují s čísly na nádobkách s barvami, které byly u plátna přiloženy. Vyberte si některé z čísel na plátně, otevřete příslušnou barvičku a můžete se pustit do malování. Způsobů pro malování je mnoho - např. vybarvit všechna čísla na celém plátně postupně nebo malovat plátno po částech, jaký způsob si vyberete je jen na vás. V případě volby postupného vybarvování se Vám budou průběžně ukazovat hotové části a nebudete se zbytečně dotýkat již namalovaných částí obrazu - i v tomto případě doporučujeme minimální styk s plátnem (případná mastnota, nečistoty atd.) třeba podložením ruky čistým papírem.

malovani

Před malováním další barvou vždy důkladně propláchněte a osušte štětec. Tento proces se vyplácí i během malování jednou barvou (barva na štětci může pozvolna zasychat). Snažte se co nejlépe a nejpřesněji vybarvovat určená pole, aby se z Vašeho obrazu neztrácely detaily. Některé barvy kvůli svému odstínu méně kryjí a může tak prosvítat plátno nebo natištěné číslo, v tomto případě doporučujeme dané pole znovu přetřít, případně nanášet větší vrstvu. Přiložené barvy jsou rychleschnoucí což v praxi znamená i to, že je velmi důležité při změně barvy vždy důkladně uzavřít nádobku s barvou aby Vám nevyschla. Pokud přetáhnete do jiného pole, vůbec nic závažného se neděje, barvy mají dostatečnou krycí sílu k přetření barvou jinou.

Po dokončení obrazu si jej můžete nechat zarámovat, případně si v našem e-shopu můžete objednat skrytý rámeček (plátno se přes něj přetahuje), tento rámeček si sami sestavíte a plátno s Vaší malbou na něj jednoduše upevníte. Nyní už zbývá Váš výtvor jen pověsit. :-)

ramecek

Závěrem pár tipů:

  • Vřele Vám doporučujeme si v našem e-shopu koupit kvalitnější štětečky.
  • Pokud Vám barvy v nádobce začnou díky době malby pozvolna vysychat (houstnout) je možné je naředit malým množstvím vody.
  • Pokud používáte štětečky které jste obdrželi jako dárek k obrazu, je možné je v případě potřeby opatrně zastřihnout nůžkami a upravit tak jejich špičku dle potřeby.

 

malbagif

Přejeme Vám příjemnou zábavu!